Učbeniški sklad je v skladu z Zakonom o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov ustanovljen, da se učenkam in učencem osnovne šole zagotovi učbenike, ki jih potrebujejo pri pouku.

Komplet učbenikov si učenci izposodijo v 1. tednu septembra, vrnejo jih ob koncu šolskega leta. Za vse učence obrabnino poravna Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje. Izposoja je brezplačna.

Učenci morajo ob koncu šolskega leta vrniti nepoškodovane, urejene učbenike. V primeru, da je učbenik uničen, popisan, polit, zmečkan ali ga učenec ne vrne, mora v skladu s 13. členom Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov plačati odškodnino.

Učenci so dolžni zaščititi učbenike z ustreznimi ovitki (snemljivimi ali oviti v papir, ne samolepilne ovitke).

Učitelji predmetnih področij in posameznih razredov so se po aktivih odločili za izbor učbenikov in delovnih zvezkov, ki jih bodo učenci potrebovali in uporabljali za uspešno delo pri pouku v šolskem letu 2026/27.

Učenci  1., 2., 3. in 4. razreda bodo iz učbeniškega sklada brezplačno prejeli tudi delovne zvezke, ki jih ob koncu šolskega leta obdržijo.

Gradivo iz učbeniškega sklada bodo učenci prejeli predvidoma prvi teden v septembru.

Dostopnost