Pred ponedeljkovim kulturnim praznikom smo na naši šoli pripravili proslavo v virtualni obliki, s katero smo želeli pokazati, da smo med seboj povezani, učitelji in učenci ter učenci med seboj, četudi na daljavo. Le-to so si vsi učenci ogledali v sklopu kulturne ure.

Kultura trenutno preživlja težke čase. Kulturne ustanove so zaprle svoja vrata, kulturniki so slekli svoje kostume, odložili inštrumente, dvorane so puste in prazne brez vrveža kulture željnih.

Zato so se naši učenci odpravili po Rogaški in obiskali nekatere naše kulturne ustanove in znamenitosti, se ob njih ustavili in nas spomnili, čemu jih imamo. Drugi so prispevali s svojimi glasbenimi točkami, deklamacijami, risbicami ter avtorskimi zgodbami in pesmimi.

Prispevki vseh sodelujočih so vsekakor dokaz, da se kulture ne da «zapreti«.

Prijetno preživet Prešernov dan vam želimo, dan, posvečen kulturi in lasten zgolj nam, Slovencem!

Snježana Soldat, prof.

Dostopnost