V četrtek, 5. 1. 2017, je na II. OŠ Rogaška Slatina potekalo snemanje oddaje Back to school z novinarjema Korabom Jorgacieskijem in Tatjano Milovanović. V oddaji so aktivno sodelovali in jo soustvarjali sedmošolci naše šole. Novinarja sta učence najprej seznanila s pravili sodelovanja. Snemanje je potekalo tako, da so učenci v parih razlagali besede v angleščini, ostali pa so morali ugotoviti ustrezno besedo. Tako se bodo v naslednjih oddajah vrteli posnetki naših učencev, ki bodo razlagali besede, poslušalci Radia SI pa bodo na podlagi namigov ugibali ustrezne besede. Učenci so pokazali odlično znanje angleščine, saj so morali eno besedo povezati z najmanj desetimi asociacijami. Učno uro smo stežka zaključili, saj je bilo navdušenje nad sodelovanjem med učenci veliko. Izkušnja je bila nova in zanimiva, obenem pa so naši učenci ponovno dokazali, da z angleščino nimajo prav nobenih težav.

Vse posnetke ugank lahko najdete in poslušate  na naslednjih povezavah ……

Back to school 10. 1. 2017

Back to school 17. 1. 2017

Back to school 24. 1. 2017

Back to school Valentines

Back to school 14. 3. 2017

Back to school 30. 3. 2017

Zapisali: Gabi Čakš, prof., in Jožica Nuč, prof.

Dostopnost