Smo bogati v različnosti.

V četrtek, 11. 3. 2010, se je osem učenk naše šole udeležilo 20. regijskega otroškega parlament, ki je letos potekal na temo predsodki, rasizem in diskriminacija. Regijsko srečanje je organizirala I. OŠ Rogaška Slatina, udeležil pa se ga je tudi župan, ki je mlade parlamentarke in parlamentarce nagovoril in jim zaželel tako uspešno delo še naprej. Predstavniki osmih šol naše regije so izbrali tudi predlog teme za prihodnji parlament. Odločili so se za Kaj nam težite? Tudi mi smo odgovorni. Temo bodo predlagali na državnem parlamentu, ki bo potekal 23. marca v Ljubljani.
Predstavitev naše šole sta vodili Patricija Brglez, 9. a, in Kaja Plevnik, 9. b. Kaj smo imeli povedati, si lahko ogledate v priponki. V programu so sodelovale še Nadja Ižanc, Doroteja Pirš, Maša Gobec iz 9. a. Po končanem uradnem delu so se tudi udeleženci regijskega parlamenta vpisali v našo knjigo in tako sodelovali v akciji Spoznaj. Sprejmi. Povej naprej. Patricija Ogrinc, Tadeja Šket in Sara Isenoski so podpisnikom delile spominske zapestnice. Srečanje je bilo prijetno in poučno.

Matejka Tirgušek, mentorica šoskega otroškega parlamenta

Dostopnost